Kaip išsirinkti deimantą?

Visiškai natūralu, kad kartais galime nežinoti, koks papuošalas labiausiai patiks dovanos gavėjui. Tada labai gelbsti laisvieji deimantai, kurie nėra inkrustuoti į konkretų papuošalą. Toliau pateiksime keletą praktinių detalių.

 Ieškant laisvojo deimanto, galima rinktis iš dešimties skirtingų formų. Populiariausios yra šios: stačiakampio forma (anglų kalba – emerald cut), apvali forma (anglų kalba – round cut), kvadrato forma (anglų kalba – princess cut), kriaušės, lašo forma (anglų kalba – pear cut), ovalo su nusmailėjančiais galais forma (anglų kalba – marquise cut) ir širdies forma (anglų kalba – heart cut).

Norime pabrėžti, kad kiekviena deimanto forma yra savaip patraukli. Pasirinkimas priklauso nuo dovanos gavėjo estetikos ir savasties ypatybių. Jei žinote, kokia deimanto forma dovanos gavėjo mėgstamiausia, ilgai galvoti nereikia – būsite tikri, kad išrinkote tikrai TĄ akmenį. Tačiau galima ir improvizuoti – galbūt dovanosite tokį deimantą, kurio artimas žmogus ar kolega įprastai nesirenka. Tai būtų puiki proga išbandyti naujoves ir atrasti naujas mėgstamiausias brangakmenio formas.

Ieškantiems saugių ir užtikrintų pasirinkimų primename, kad apvalios formos deimantas yra vienas iš populiariausių dėl tobulos simetrijos, kuri leidžia deimantui atspindėti maksimalų šviesos kiekį. Būtent todėl šis įstabus akmuo taip spindi ir žvilga. Taip pat svarbu žinoti, kad deimantą šlifuojant ir suteikiant jam formą, svarbus akmens ilgis, plotis ir gylis.

Žinotina, kad laisvųjų deimantų kainų skalė – išties plati. Tokio brangakmenio kaina, žinoma, priklauso nuo esminio visame pasaulyje taikomo kriterijų rinkinio – 4 C: briaunavimo (anglų kalba – cut), švarumo, skaidrumo (anglų kalba – clarity), spalvos (anglų kalba – color), karatų (anglų kalba – carats).

0
KREPŠELIS
  • NĖRA PRODUKTŲ.