Ką pasirinkti tikrus ar sintetinius deimantus?

Labai dažnai kyla klausimas, ar sintetiniai deimantai yra tikri? Koks skirtumas tarp natūralių ir laboratorijose užaugintų deimantų? Visų pirma, skirtumų tarp natūralių deimantų ir laboratorijoje auginamų deimantų plika akimi pamatyti neįmanoma. Laboratorijoje auginami deimantai, kaip ir natūralūs deimantai, susideda iš kristalizuotos anglies, todėl abu yra vienodos išvaizdos ir turi tas pačias fizines, chemines ir optines savybes. Tačiau laboratorijoje užaugintus deimantus gamina žmogus. Ir šis aspektas yra svarbus, nes laboratorijoje auginami deimantai yra mažiau reti nei natūralūs, todėl jie kainuoja daug mažiau.

Natūralus deimantas turi retenybės faktorių. Paprastai tariant, natūralaus deimanto vertė išliks ir laikui bėgant augs, nes jo kiekis yra ribotas. Pagrindiniai pasiūlos ir paklausos dėsniai teigia, kad didėjant paklausai, ypač esant ribotai pasiūlai, vertė didėja. Sintetiniai deimantai yra nuolat gaminami, todėl jų vertė neišlieka, o tai reiškia, kad perpardavimo kainos mažėja, nes rinka yra užtvindyta.

Kainų skirtumas tarp natūraliai išgauto deimanto ir laboratorijoje užauginto deimanto yra nemažas. Natūraliai išgauto deimanto kainą lemia tai, koks jis unikalus, retas ir didelis.  Natūralu, kad didelio karatų svorio deimantas yra daug retesnis nei mažų karatų svorio deimantas, todėl jų vertė yra daug didesnė. Laboratorijoje užaugintų deimantų kainos veikia kiek kitaip. Gamybos išlaidos mažėja, didėjant deimanto dydžiui. Tradiciniai skaidrūs bespalviai deimantai, užauginti laboratorijose, dažniausiai yra 20–30% pigesni lyginant su tokios pačios kokybės, dydžio ir atspalvio naturaliais deimantais. Dirbtinio deimanto gamybos savikaina yra žemesnė nei kainuoja natūralaus akmens išgavimas.

Taip pat, yra labai svarbu emocinė vertė. Deimantų pirkimas asocijuojasi su itin svarbiomis ir ištaigingomis progomis. Todėl kyla klausimas, ar tokiai progai norite pirkti cheminę formulę, ar natūralų brangakmenį? Nėra teisingo, ar neteisingo atsakymo, pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų. Svarbiausi aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis, apima jūsų biudžetą, partnerio pageidavimus ir tai, ar pirmenybę teikiate perpardavimo vertei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

0